Corina Căprioriu, în lacrimi la Jocurile Olimpice! Lugojeanca a ratat bronzul

Cetateanul Lugoj

Sportiva din Lugoj Corina Căprioriu a pierdut şansa obţinerii unei medalii la Jocurile Olimpice din Brazilia şi totodată reeditarea performanţei de la Londra, unde a obţinut medalia de argint. Judoka a obţinut accederea în semifinale, unde a pierdut la Golden Score în faţa sportivei din ţara gazdă Rafaela Silva.

Reprezentanta ţării gazdă s-a impus în urma unei dispute echilibrate, în a cărei deznodământ şi-a pus amprenta şi presiunea publicului. Corinei i-a rămas oportunitatea de a lupta pentru medalia de bronz, însă a pierdut din nou în faţa sportivei din Portugalia Telma Monteiro.

La final, emoţiile şi presiunea competiţiei şi-au spus cuvântul, sportiva din Lugoj izbucnind în plâns pe tatami.