Autoliv Lugoj

CSM Lugoj face un joc bun, dar nu reuşeşte niciun punct contra Dinamo Bucureşti

Business Strategist

Formaţia de volei a Lugojului a întâlnit vineri seara, în cea de-a cincea etapă a returului de campionat, echipa de pe locul al patrulea, Dinamo Bucureşti. Într-o sală aproape goală a gazdelor din capitală, CSM a reuşit un meci mai bun decât sperau la plecarea din oraşul de pe Timiş. Totuşi, fetele antrenate de Valerijan Luka nu au reuşit să se impună decât într-un set, trecând foarte aproape pe lângă câştigarea unui punct.

Scorul pe seturi a fost 22 la 25 în prima parte a jocului, 25 la 20 în setul al doilea, 28 la 26 în setul al treilea şi 25 la 19 în ultima parte a jocului. Setul al treilea s-a dovedit a fi cu adevărat solicitant pentru amândouă echipele, scorul ajungând la 26 egal şi oferind o şansă la câştig ambelor echipe. După o greşeală a lugojencelor însă, setul a fost trecut în partea bucureşteană a tabelei.

Următoarea partidă a jucătoarelor noastre este programată pentru data de 20 februarie, adică sâmbătă, când la Lugoj vor ajunge fetele de la Penicilina Iaşi. Echipa din Moldova ocupă locul al nouălea în clasament, cu 14 puncte acumulate din 15 partide jucate, la egalitate cu Piatra Neamţ.