CSM Lugoj, înfrântă de SCM Piteşti la o săptămână după meciul de infarct câştigat cu Dinamo

Autoliv

Înfrângere dureroasă pentru CSM Lugoj la Piteşti sâmbătă, acolo unde începând cu orele 13:30 a avut loc partida din etapa cu numărul 7 a campionatului Diviziei A1. Voleibalistele conduse de Valerijan Luka nu au reuşit să se completeze în joc, rezultând o înfrângere la zero împotriva echipei lui Ciprian Daminescu.

Chiar dacă înaintea partidei, CSM Lugoj se afla pe locul 7 şi respectiv la 3 locuri deasupra Piteştiului în clasamentul superligii, acest avantaj statistic nu le-a oprit pe adversare să facă un joc mult mai bun ca adversarele lor din oraşul de pe Timiş. Gazdele au început partida hotărâte, adjudecându-şi primul set cu scorul de 25 la 19.

În partea a doua a partidei, Lugojul a îndercat să echilibreze jocul, însă ritmul impus de piteştence s-a dovedit a fi prea solicitant, scorul setului secund fiind de 25 la 21. Piteştiul a repetat scorul şi în ultimul set, 25 la 21, fapt ce le-a adus jucătoarelor gazde victoria şi cele trei puncte mult dorite. Partida a fost transmisă în direct de Digi Sport.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Ultima întâlnire a suporterilor lugojeni cu echipa de volei, în acest campionat

Cetateanul25 aprilie 2017

CSM Lugoj, duel acasă cu CSM Bucureşti. Lugojenii, aşteptaţi să-şi încurajeze favoritele

Daniel Groza10 aprilie 2017

Călin Dobra repune printre priorităţi pista de canotaj de 2 milioane de euro, de la Surduc

Daniel Groza7 aprilie 2017

Limanul se pregăteşte de o nouă ediţie Bike Race. Sunt aşteptaţi peste 500 de concurenţi, din toată ţara

Daniel Groza6 aprilie 2017

Lugojenii, aşteptaţi din nou la un meci tare de volei. Vine campioana!

Daniel Groza4 aprilie 2017

Lugojenii sunt aşteptaţi să le susţină pe fetele de la CSM, în meciul cu Dinamo Bucureşti