CSM Lugoj, nicio șansă în fața campioanei în sferturile Cupei României

Cetateanul Lugoj

Formația de volei a Lugojului nu a avut nicio șansă în fața campioanei în sferturile de finală ale Cupei României, fiind învinsă în amândouă partidele ce s-au disputat miercuri și joi seara la Blaj. Plecând de la Lugoj cu gândul de a juca cât mai bine posibil și de a sta în teren cât mai mult timp, elevele lui Valerijan Luka au dat tot ce au putut în fața unei echipe care se îndreaptă spre un nou titlu de campioană.

În primul meci, disputat miercuri, jucătoarele noastre au rezista doar 62 de minute în fața celor de la Alba Blaj. Meciul a fost complet controlat de jucătoarele din Mica Roma, scorul final pe seturi fiind 25-14, 25-11, 25-11. Chiar dacă au petrecut Revelionul pe rit vechi, multe din jucătoarele Blajului fiind din Serbia, acestea nu au avut probleme de a trece de CSM Lugoj nici în a doua partidă, care s-a disputat joi seara.

Meciul a fost totuși unul mai bun pentru elevele lui Valerijan Luka, care au reușit câteva puncte importante și greu de obținut și au fost aproape de a câștiga setul al doilea al partidei. Partida a fost în final adjudecată Blajului, scorul pe seturi fiind 25-13, 25-22, 25-13.

Lugojencele se pregătesc acum de debutul returului de campionat. Primul meci este programat pentru data de 23 ianuarie, când CSM Lugoj face deplasarea în Moldova, acasă la CS Știința Bacău.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Echipele campioane nationale ale Lugojului vor fi desfiinţate. Primaria nu le mai susţine

Alina Damian17 ianuarie 2017

Lugojul va avea un reprezentant în FRF. Marius Maier va face parte din comisia care are ca scop dezvoltarea fotbalului românesc

Foto! Peste 1000 de lei s-au adunat pentru a-l ajuta pe Ioji, în urma turneului de fotbal în sală

Alina Damian16 ianuarie 2017

Ivan Guidea face senzaţie în Germania. Luptătorul de la CSM a învins un rus în finala din Bundesliga

Foto! CSM Lugoj a câştigat Cupa Rieker la volei

Alina Damian14 ianuarie 2017

Turnee de fotbal în scop caritabil la Lugoj şi în împrejurimi

Alina Damian13 ianuarie 2017

Două lugojence vor lupta pentru titlu la Campionatul Naţional de Pescuit la Copcă