Fotbaliștii de la CSM vor toate punctele puse în joc în deplasarea de la Giarmata

Cetateanul Lugoj

Echipa de fotbal CSM Lugoj, angrenată în campionatul Ligii a III-a va încerca să obțină victoria în meciul programat în deplasare la CS Millenium Giarmata.  Partida de sâmbătă, 10 septembrie, de la ora 17, va conta pentru  etapa a II-a. În prima rundă, fotbaliștii pregătiți de Cosmin Petruescu au încheiat la egalitate scor 2-2, pe teren propriu, meciul contra celor de la Performața Ighiu, practicând un joc peste nivelul Ligii a III-a.

”Vom avea o partidă dificilă și importantă pentru noi în același timp, prima dintr-o serie de două deplasări, una la Giarmata și cealaltă la Ripensia. În ciuda rezultatului de egalitate din prima etapă, consider că am avut un început bun de campionat, ca atitudine, prestanță și implicare în joc. Vrem să continuăm parcursul favorabil din prima etapă printr-un rezultat pe măsură în deplasarea din această rundă, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei CSM Lugoj.

CSM Millenium Giarmata este o echipă care în această vară a transferat nu mai puțin de nouă jucători și care a început remanierea încă din iarna trecută. A continuat procesul de întărire a lotului în pauza dintre cele două campionate, iar în prima etapă, a reușit un rezultat de egalitate în deplasare la Unirea Alba-Iulia, o grupare cu tradiție în fotbalul românesc, fiind egalată în ultimele minute ale jocului.

”Nu cred că putem fi surprinși din punct de vedere al alcătuirii lotului sau din punct de vedere tactic pentru că jucătorii pe care i-au transferat îi cunoaștem foarte bine. Cred eu că echipa, care va fi mai inspitrată în ultimii 30 de metri, va avea câștig de cauza, a precizat

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Foto! Peste 1000 de lei s-au adunat pentru a-l ajuta pe Ioji, în urma turneului de fotbal în sală

Alina Damian16 ianuarie 2017

Ivan Guidea face senzaţie în Germania. Luptătorul de la CSM a învins un rus în finala din Bundesliga

Foto! CSM Lugoj a câştigat Cupa Rieker la volei

Alina Damian14 ianuarie 2017

Turnee de fotbal în scop caritabil la Lugoj şi în împrejurimi

Alina Damian13 ianuarie 2017

Două lugojence vor lupta pentru titlu la Campionatul Naţional de Pescuit la Copcă

Alina Damian12 ianuarie 2017

Motocicletă de ultimă generaţie pentru Mihai Stoichescu la început de an

Echipa de fotbal CSM Lugoj se reuneşte. Vezi programul meciurilor de pregătire

Alina Damian11 ianuarie 2017

“ RIEKER CUP 2017 “ – turneu internaţional de volei la Lugoj

Daniel Groza11 ianuarie 2017

VIDEO – Lacul Surduc e bocnă! Stoichescu a făcut drifturi cu o maşină de peste 2,5 tone

Daniel Groza9 ianuarie 2017

Simion Moatăr, noul director al CSŞ Lugoj: “Vrem să rămânem în elita cluburilor sportive şcolare din România”

Alina Damian6 ianuarie 2017

Echipa de volei nu a făcut niciun transfer în pauza competiţională. “Încercăm să ne menţinem în zona mediană a clasamentului”