Handbaliştii lugojeni au fost învinşi pe teren propriu de cei din Giroc

Cetateanul Lugoj

CSM Lugoj a disputat duminică, 17 mai prima etapă a returului Campionatului Județean de handba,l seria de vest , în compania ocupantei locului II, HC Giroc.

Băieții antrenați de prof. Doru Pavel, se situau pe poziția a III-a a clasamentului și au abordat foarte încrezători acest joc, dorindu-și cu ardoare victoria.

Prima repriză a fost una echilibrată, nici una dintre echipe nu au reușit să se desprindă pe tabela de marca, astfel că la pauză scorul a fost de 11-12. În repriza secundă, oaspeții au dovedit o formă fizică mai bună, reușind să controleze jocul. Oaspeții au reușit să se desprindă în învingători, spre finalul meciului într-un moment în care echipa lugojeană a suferit două eliminări evoluînd două minute în inferioritate. Astfel meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu scorul de 24-28.

“Am jucat cu echipa HC Giroc, echipă la care evoluează jucători de la Politehnica Timișoara. Au făcut un joc bun, mai bun decât noi. Din păcate băieții mei nu s-au regăsit azi, ratând mult de pe semicerc. Nici apărarea nu a funcționat prea bine și ca atare am fost învinși. Sunt supărat după această înfrângere, pentru că ne-am creat mult prea multe ocazii pe care le-am ratat.”, a declarat, prof. Doru Pavel, antrenorul echipei CSM Lugoj.

Următoarea etapă a returului se va defășura duminică, 24 mai la Arad.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Luptătorii de la CSM Lugoj vor să dea lovitura la Campionatul Naţional Individual şi să se califice la Europene

Alina Damian18 ianuarie 2017

“Trebuie să se găsească mereu un cap sec”! Fostul director al CSM, surprins de decizia defiinţării echipelor de lupte, campioane naţionale

Daniel Groza18 ianuarie 2017

Echipele campioane nationale ale Lugojului vor fi desfiinţate. Primaria nu le mai susţine

Alina Damian17 ianuarie 2017

Lugojul va avea un reprezentant în FRF. Marius Maier va face parte din comisia care are ca scop dezvoltarea fotbalului românesc

Foto! Peste 1000 de lei s-au adunat pentru a-l ajuta pe Ioji, în urma turneului de fotbal în sală

Alina Damian16 ianuarie 2017

Ivan Guidea face senzaţie în Germania. Luptătorul de la CSM a învins un rus în finala din Bundesliga

Foto! CSM Lugoj a câştigat Cupa Rieker la volei

Alina Damian14 ianuarie 2017

Turnee de fotbal în scop caritabil la Lugoj şi în împrejurimi

Alina Damian13 ianuarie 2017

Două lugojence vor lupta pentru titlu la Campionatul Naţional de Pescuit la Copcă