Autoliv Lugoj

Handbaliştii lugojeni au fost învinşi pe teren propriu de cei din Giroc

Business Strategist

CSM Lugoj a disputat duminică, 17 mai prima etapă a returului Campionatului Județean de handba,l seria de vest , în compania ocupantei locului II, HC Giroc.

Băieții antrenați de prof. Doru Pavel, se situau pe poziția a III-a a clasamentului și au abordat foarte încrezători acest joc, dorindu-și cu ardoare victoria.

Prima repriză a fost una echilibrată, nici una dintre echipe nu au reușit să se desprindă pe tabela de marca, astfel că la pauză scorul a fost de 11-12. În repriza secundă, oaspeții au dovedit o formă fizică mai bună, reușind să controleze jocul. Oaspeții au reușit să se desprindă în învingători, spre finalul meciului într-un moment în care echipa lugojeană a suferit două eliminări evoluînd două minute în inferioritate. Astfel meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu scorul de 24-28.

“Am jucat cu echipa HC Giroc, echipă la care evoluează jucători de la Politehnica Timișoara. Au făcut un joc bun, mai bun decât noi. Din păcate băieții mei nu s-au regăsit azi, ratând mult de pe semicerc. Nici apărarea nu a funcționat prea bine și ca atare am fost învinși. Sunt supărat după această înfrângere, pentru că ne-am creat mult prea multe ocazii pe care le-am ratat.”, a declarat, prof. Doru Pavel, antrenorul echipei CSM Lugoj.

Următoarea etapă a returului se va defășura duminică, 24 mai la Arad.

Cetateanul17 martie 2017

Voleibalistele au şanse mari să câştige ultimul meci înainte de play-off. Lugojenii, aşteptaţi să încurajeze echipa!

Daniel Groza9 martie 2017

Directorul şcolii sportive din Lugoj, lovit cu pumnul de către un coleg! Profesorul acuzat nu recunoaşte incidentul

Daniel Groza2 martie 2017

Un nou turneu de fotbal cu scop caritabil a reunit la Lugoj patru echipe, printre care şi Liga Studenţilor Facultăţii de Mecanică din Timişoara

Alina Damian27 februarie 2017

Voleibalistele lugojene au obţinut un punct în Moldova. Penicilina Iaşi- CSM Lugoj 3-2

După victoria importantă de pe teren propriu contra celor de la SCM Piteşti, voleibalistele de la CSM Lugoj caută un nou succes în Moldova

Alina Damian22 februarie 2017

Echipa de tenis de masă a Şcolii Eftimie Murgu va reprezenta judeţul Timiş la Olimpiada Gimnaziilor

Denis Berciu, medaliat cu argint la Campionatul Naţional. Sportivul a fost selectat pentru Europene