Handbaliștii lugojeni au obținut două victorii categorice în acest week-end

Cetateanul Lugoj

Echipa de handbal CSM Lugoj, condusă de Doru Pavel, a disputat la sfârșitul săptămânii trecute două meciuri din returul Campionatului Serie de Vest, pe teren propriu în compania celor de la Știința Lovrin și Voința Biled. În ambele meciuri lugojenii au ieșit victorioși.

Meciul cu Știința Lovrin s-a disputat sâmbătă, 13 iunie, în sala sporturilor „Lavinia Miloșovici”, băieții antrenați de Doru Pavel practicând un joc foarte bun în compania unui adversar modest.. Încâ de la debutul jocului, lugojenii s-au impus, controlând în totalitate meciul. La pauză scorul era 18-9 pentru CSM Lugoj, iar la final lugojenii s-au impus cu scorul de 43-22.

“Sâmbătă am jucat cu cei de la Lovrin. Am făcut un joc foarte bun, meciul a fost la discreția noastră și nu s-a pus nici o clipă problema să nu îl câștigăm. Am rulat tot lotul, iar fiecare jucător și-a făcut datoria pe teren și am ieșit învingători la finalul partidei.”, a declarat antrenorul Doru Pavel.

Duminică, handbaliștii lugojeni au primit vizita celor de la Voința Biled. Cum era de așteptat echipa condusă de Doru Pavel a jucat exemplar şi s-a impus cu lejeritate în faţa adversarilor. La pauză lugojenii au condus cu scorul de 22-11, iar la final aceștia s-au distanțat la 25 de goluri câștigând partida cu scorul de 43-18.

“Meciul cu Voința Biled nu a debutat prea bine pentru noi, am avut câteva minute în care jucătorii nu s-au regăsit, dar și-au revenit repede și au dominat partida. Au fost două meciuri ușoare, care au prins bine echipei”, a declarat Doru Pavel.

Următoarea etapă se va disputa tot în sala sporturilor „Lavinia Miloșovici” din Lugoj, marți, 16 iunie de la ora 18, în compania formației Banatul Timișoara.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Luptătorii de la CSM Lugoj vor să dea lovitura la Campionatul Naţional Individual şi să se califice la Europene

Alina Damian18 ianuarie 2017

“Trebuie să se găsească mereu un cap sec”! Fostul director al CSM, surprins de decizia defiinţării echipelor de lupte, campioane naţionale

Daniel Groza18 ianuarie 2017

Echipele campioane nationale ale Lugojului vor fi desfiinţate. Primaria nu le mai susţine

Alina Damian17 ianuarie 2017

Lugojul va avea un reprezentant în FRF. Marius Maier va face parte din comisia care are ca scop dezvoltarea fotbalului românesc

Foto! Peste 1000 de lei s-au adunat pentru a-l ajuta pe Ioji, în urma turneului de fotbal în sală

Alina Damian16 ianuarie 2017

Ivan Guidea face senzaţie în Germania. Luptătorul de la CSM a învins un rus în finala din Bundesliga

Foto! CSM Lugoj a câştigat Cupa Rieker la volei

Alina Damian14 ianuarie 2017

Turnee de fotbal în scop caritabil la Lugoj şi în împrejurimi

Alina Damian13 ianuarie 2017

Două lugojence vor lupta pentru titlu la Campionatul Naţional de Pescuit la Copcă