Lugojeanul Ioan Dzițac, argint la naționalele de judo de la Sibiu

Cetateanul Lugoj

În perioada 5-6 iunie la Sibiu s-a desfășurat Etapa Finală a Concursului Naţional de Judo Individual Copii U14. Competiția a reunit 290 de sportivi de la 37 de cluburi din țară.

Secția de judo din cadrul CSȘ Lugoj a participat cu sportivii Ioan Dzițac, Vlad Topală, Flavius Lungu, Alin Popovici și Mario Nicolcea, antrenați de Andreea Olteanu și Cristina Bărbulescu.

Ioan Dizțac a luptat la categoria 34 de kilograme și a obținut locul II. Vlad Topală la 60 de kilograme s-a clasat pe locul V, iar Flavius Lungu la 34 de kilograme a ocupat poziția VII.