Meci de senzație pentru Vulturii Lugoj, care au reușit cea de-a 9-a victorie consecutivă

Autoliv

Echipa antrenată de Cosmin Petruescu a jucat vineri, 22 mai, ultima etapă pe teren propriu în compania echipei Știința Turceni. Prima repriză a debutat destul de echilibrat între cele două echipe, scorul la pauză fiind 0-0. În schimb în repriza secundă, lugojenii au intrat mai hotărâți pe teren reușind să deschidă scorul în minutul 58 prin Vânătu care a marcat din 11 metri. Din păcate, în minutul 66, lugojenii au fost egalați.

Când nimeni nu mai spera la o victorie, Precupanu a reușit să marcheze în minutul 93 golul celei de-a 9 –a victorii consecutive. Astfel partida dintre Vulturii Lugoj și Știința Turceni s-a încheiat cu scorul de 2-1.

“ Este o victorie meritată, am controlat în totalitate meciul și vreau să-i felicit pe jucători pentru această victorie. Din păcate în repriza secundă am fost puțin neatenți, iar adversarii au reușit să ne egaleze. Sunt fericit că am reușit să câștigăm meciul. Suntem pe prima poziție în acest retur și vreau să mulţumesc jucătorilor, staff-ului tehnic, dar și staff-ului administrativ pentru tot efortul depus ”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei de fotbal Vulturii Lugoj.

Ultima etapă din acest Campionat se va juca în 30 mai, de la ora 18, în deplasare cu Național Sebiș, echipă clasată pe locul III.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Reprezentanţi ai zece sporturi se vor reuni pe platoul Casei de Cultură

Alina Damian26 mai 2017

Vasile Stoica şi Mărioara Stănescu, medalii de aur pentru Lugoj, la Cupa Danubius de la Galaţi