Poli Timișoara revine în Liga I după victoria de la Reșița

Cetateanul Lugoj

Mare favorită la promovare încă dinainte de startul sezonului, ACS Poli și-a îndeplinit din timp obiectivul. Timișorenii au avut ocazia să se bucure chiar pe terenul Metalului Reșița, unde s-au impus clar în partea secundă, cu 3-0 (0-0). Pedro Henrique, cu o dublă, și Popescu, la ultima fază, au marcat reușitele victorioase. Ultimul gol a adus și banca oaspeților în teren, care a încins imediat hora bucuriei, arată sport9.ro.

Cu gândul la Liga I ACS Poli a început modest jocul din Valea Domanului. Bărbuț a revenit printre titulari cu această ocazie, dar talentatul mijlocaș timișorean a trebuit să părăsească terenul după doar 25 de minute, acuzând o recidivă.

Reșițenii au fost mai prezenți în careul timișorean, dar șutul lui Buhăescu, urmat de imprecizia lui Feher, nu au schimbat tabela. Primul semnal periculos la poarta gazdelor a fost dat de Pedro Henrique, însă nici șutul brazilianului nu a fost exact. Mai periculos a fost reșițeanul intrat în locul lui Bărbuț la ACS Poli. Șutul bun al lui Popescu din minutul 40 fiind deturnat cu greutate peste bară de către Zimmermann.

Alina Damian13 ianuarie 2017

Două lugojence vor lupta pentru titlu la Campionatul Naţional de Pescuit la Copcă

Alina Damian12 ianuarie 2017

Motocicletă de ultimă generaţie pentru Mihai Stoichescu la început de an

Echipa de fotbal CSM Lugoj se reuneşte. Vezi programul meciurilor de pregătire

Alina Damian11 ianuarie 2017

“ RIEKER CUP 2017 “ – turneu internaţional de volei la Lugoj

Daniel Groza11 ianuarie 2017

VIDEO – Lacul Surduc e bocnă! Stoichescu a făcut drifturi cu o maşină de peste 2,5 tone

Daniel Groza9 ianuarie 2017

Simion Moatăr, noul director al CSŞ Lugoj: “Vrem să rămânem în elita cluburilor sportive şcolare din România”

Alina Damian6 ianuarie 2017

Echipa de volei nu a făcut niciun transfer în pauza competiţională. “Încercăm să ne menţinem în zona mediană a clasamentului”

Alina Damian4 ianuarie 2017

Clubul Sportiv Municipal Lugoj a intrat în noul an cu datorii de 250 de mii de lei către sportivi, furnizori şi bugetul de stat

Circuitul de motocros din Dealul Hezerişului a fost reamenajat pentru viitorul sezon competiţional

Alina Damian22 decembrie 2016

Asociaţia Judeţeană de Lupte şi-a premiat campionii. Sportivii şi antrenorii lugojeni au fost în prim- plan