Autoliv Lugoj

Un sportiv din Jena a câştigat maratonul San Montan în judeţul Hunedoara

Business Strategist

Cinci alergători lugojeni şi din zona Lugoj au participat sâmbătă, 9 iulie, la a III-a ediţie a concursului Aleargă cu San Montan, care s-a desfăşurat în comuna Baru din judeţul Hunedoara. Aceştia au luat startul la maraton- 40 km pe o diferenţă de nivel de 1800 m şi la semimaraton- 23 km, diferenţa de nivel fiind de 1000 m.

Ionuţ Măran din Jena s-a remarcat la maraton, el reuşind să se claseze pe primul loc, atât la general, cât şi la categoria lui de vârstă, 16-29 ani, cu un timp de 3h 22.20. Tot la maraton, dintre lugojeni, Cosmin Benko a ocupat locul al şaselea la categoria 30-39 ani, cu timpul de 4h 58.11, Florentin Drăghin a venit al patrulea la categoria 40-49 ani, înregistrând un timp de 4h 27.40, iar Alexandru Szilagy a ocupat locul opt cu 5h 49.06 la categoria 30-39 ani. În cadrul semimaratonului, Adrian Rista din Lugoj,s-a clasat pe locul cinci cu 2h 22.37.

“A fost un eveniment  reuşit, atât pe plan sportiv, cât şi din punct de vedere al organizării. La astfel de competiţii montane te încarci pozitiv”, a declarat Alexandru Szilagy, lugojeanul care a reprezentat clubul de turism Concordia.

Cetateanul17 martie 2017

Voleibalistele au şanse mari să câştige ultimul meci înainte de play-off. Lugojenii, aşteptaţi să încurajeze echipa!

Daniel Groza9 martie 2017

Directorul şcolii sportive din Lugoj, lovit cu pumnul de către un coleg! Profesorul acuzat nu recunoaşte incidentul

Daniel Groza2 martie 2017

Un nou turneu de fotbal cu scop caritabil a reunit la Lugoj patru echipe, printre care şi Liga Studenţilor Facultăţii de Mecanică din Timişoara

Alina Damian27 februarie 2017

Voleibalistele lugojene au obţinut un punct în Moldova. Penicilina Iaşi- CSM Lugoj 3-2

După victoria importantă de pe teren propriu contra celor de la SCM Piteşti, voleibalistele de la CSM Lugoj caută un nou succes în Moldova

Alina Damian22 februarie 2017

Echipa de tenis de masă a Şcolii Eftimie Murgu va reprezenta judeţul Timiş la Olimpiada Gimnaziilor

Denis Berciu, medaliat cu argint la Campionatul Naţional. Sportivul a fost selectat pentru Europene