Autoliv Lugoj

Victorie la scor pentru echipa de fotbal CSM Lugoj în partida cu Metalurgistul Cugir

Business Strategist

CSM Lugoj a disputat vineri, 2 octombrie, meciul contând pentru etapa a VI-a a Campionatului Ligii a III-a seria a IV-a. Pe Stadionul Municipal din Lugoj a sosit echipa Metalurgistul Cugir, echipă cu pretenţii la promovare.

Echipa condusă de Cosmin Petruescu, a început meciul în forţă, reuşind să deschidă scorul încă din minutul 4 prin Sergiu Precupanu. Deşi şi-au mai creat câteva ocazii de a marca, gazdele nu au reuşit acest lucru, iar în prelungirile primei reprize au fost egalaţi dintr-un penalty, astfel că prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Repriza secundă a început în aceeaşi notă ca şi prima, iar Sergiu Precupanu a reuşit din nou să înscrie ducând astfel scorul la 2-1. După aproximativ un sfert de oră, în minutul 64, Flavius Vladia a reluat perfect cu capul şi a majorat avantajul gazdelor, marcând cel de-al treilea gol. Scorul final al partidei dintre CSM Lugoj şi Metalurgistul Cugir a fost stabilit de Porcescu, intrat după pauză în locul lui Dobricean, în minutul 85. Lugojenii s-au impus cu scorul de 4-1, urcând astfel pe locul IV în clasamentul Ligii cu 12 puncte, la egalitate cu ASU Politehnica Timişoara, Mama Mia Becicherecu Mic şi FC Hunedoara. Pe primul loc se situează Naţional Sebiş cu 13 puncte după primele 6 etape.

Săptămâna viitoare CSM Lugoj va juca tot pe teren propriu, vineri, 9 octombrie, de la ora 15, în compania formaţiei Minerul Motru, echipă aflată momentan pe locul 10 cu doar 5 puncte acumulate.

Cetateanul17 martie 2017

Voleibalistele au şanse mari să câştige ultimul meci înainte de play-off. Lugojenii, aşteptaţi să încurajeze echipa!

Daniel Groza9 martie 2017

Directorul şcolii sportive din Lugoj, lovit cu pumnul de către un coleg! Profesorul acuzat nu recunoaşte incidentul

Daniel Groza2 martie 2017

Un nou turneu de fotbal cu scop caritabil a reunit la Lugoj patru echipe, printre care şi Liga Studenţilor Facultăţii de Mecanică din Timişoara

Alina Damian27 februarie 2017

Voleibalistele lugojene au obţinut un punct în Moldova. Penicilina Iaşi- CSM Lugoj 3-2

După victoria importantă de pe teren propriu contra celor de la SCM Piteşti, voleibalistele de la CSM Lugoj caută un nou succes în Moldova

Alina Damian22 februarie 2017

Echipa de tenis de masă a Şcolii Eftimie Murgu va reprezenta judeţul Timiş la Olimpiada Gimnaziilor

Denis Berciu, medaliat cu argint la Campionatul Naţional. Sportivul a fost selectat pentru Europene