Victorie la scor pentru echipa de fotbal CSM Lugoj în partida cu Metalurgistul Cugir

Autoliv

CSM Lugoj a disputat vineri, 2 octombrie, meciul contând pentru etapa a VI-a a Campionatului Ligii a III-a seria a IV-a. Pe Stadionul Municipal din Lugoj a sosit echipa Metalurgistul Cugir, echipă cu pretenţii la promovare.

Echipa condusă de Cosmin Petruescu, a început meciul în forţă, reuşind să deschidă scorul încă din minutul 4 prin Sergiu Precupanu. Deşi şi-au mai creat câteva ocazii de a marca, gazdele nu au reuşit acest lucru, iar în prelungirile primei reprize au fost egalaţi dintr-un penalty, astfel că prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Repriza secundă a început în aceeaşi notă ca şi prima, iar Sergiu Precupanu a reuşit din nou să înscrie ducând astfel scorul la 2-1. După aproximativ un sfert de oră, în minutul 64, Flavius Vladia a reluat perfect cu capul şi a majorat avantajul gazdelor, marcând cel de-al treilea gol. Scorul final al partidei dintre CSM Lugoj şi Metalurgistul Cugir a fost stabilit de Porcescu, intrat după pauză în locul lui Dobricean, în minutul 85. Lugojenii s-au impus cu scorul de 4-1, urcând astfel pe locul IV în clasamentul Ligii cu 12 puncte, la egalitate cu ASU Politehnica Timişoara, Mama Mia Becicherecu Mic şi FC Hunedoara. Pe primul loc se situează Naţional Sebiş cu 13 puncte după primele 6 etape.

Săptămâna viitoare CSM Lugoj va juca tot pe teren propriu, vineri, 9 octombrie, de la ora 15, în compania formaţiei Minerul Motru, echipă aflată momentan pe locul 10 cu doar 5 puncte acumulate.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Reprezentanţi ai zece sporturi se vor reuni pe platoul Casei de Cultură

Alina Damian26 mai 2017

Vasile Stoica şi Mărioara Stănescu, medalii de aur pentru Lugoj, la Cupa Danubius de la Galaţi