Victorie la scor pentru echipa de fotbal CSM Lugoj în partida cu Metalurgistul Cugir

Cetateanul Lugoj

CSM Lugoj a disputat vineri, 2 octombrie, meciul contând pentru etapa a VI-a a Campionatului Ligii a III-a seria a IV-a. Pe Stadionul Municipal din Lugoj a sosit echipa Metalurgistul Cugir, echipă cu pretenţii la promovare.

Echipa condusă de Cosmin Petruescu, a început meciul în forţă, reuşind să deschidă scorul încă din minutul 4 prin Sergiu Precupanu. Deşi şi-au mai creat câteva ocazii de a marca, gazdele nu au reuşit acest lucru, iar în prelungirile primei reprize au fost egalaţi dintr-un penalty, astfel că prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Repriza secundă a început în aceeaşi notă ca şi prima, iar Sergiu Precupanu a reuşit din nou să înscrie ducând astfel scorul la 2-1. După aproximativ un sfert de oră, în minutul 64, Flavius Vladia a reluat perfect cu capul şi a majorat avantajul gazdelor, marcând cel de-al treilea gol. Scorul final al partidei dintre CSM Lugoj şi Metalurgistul Cugir a fost stabilit de Porcescu, intrat după pauză în locul lui Dobricean, în minutul 85. Lugojenii s-au impus cu scorul de 4-1, urcând astfel pe locul IV în clasamentul Ligii cu 12 puncte, la egalitate cu ASU Politehnica Timişoara, Mama Mia Becicherecu Mic şi FC Hunedoara. Pe primul loc se situează Naţional Sebiş cu 13 puncte după primele 6 etape.

Săptămâna viitoare CSM Lugoj va juca tot pe teren propriu, vineri, 9 octombrie, de la ora 15, în compania formaţiei Minerul Motru, echipă aflată momentan pe locul 10 cu doar 5 puncte acumulate.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Lugojul va avea un reprezentant în FRF. Marius Maier va face parte din comisia care are ca scop dezvoltarea fotbalului românesc

Alina Damian17 ianuarie 2017

Foto! Peste 1000 de lei s-au adunat pentru a-l ajuta pe Ioji, în urma turneului de fotbal în sală

Alina Damian16 ianuarie 2017

Ivan Guidea face senzaţie în Germania. Luptătorul de la CSM a învins un rus în finala din Bundesliga

Foto! CSM Lugoj a câştigat Cupa Rieker la volei

Alina Damian14 ianuarie 2017

Turnee de fotbal în scop caritabil la Lugoj şi în împrejurimi

Alina Damian13 ianuarie 2017

Două lugojence vor lupta pentru titlu la Campionatul Naţional de Pescuit la Copcă

Alina Damian12 ianuarie 2017

Motocicletă de ultimă generaţie pentru Mihai Stoichescu la început de an

Echipa de fotbal CSM Lugoj se reuneşte. Vezi programul meciurilor de pregătire

Alina Damian11 ianuarie 2017

“ RIEKER CUP 2017 “ – turneu internaţional de volei la Lugoj

Daniel Groza11 ianuarie 2017

VIDEO – Lacul Surduc e bocnă! Stoichescu a făcut drifturi cu o maşină de peste 2,5 tone

Daniel Groza9 ianuarie 2017

Simion Moatăr, noul director al CSŞ Lugoj: “Vrem să rămânem în elita cluburilor sportive şcolare din România”

Alina Damian6 ianuarie 2017

Echipa de volei nu a făcut niciun transfer în pauza competiţională. “Încercăm să ne menţinem în zona mediană a clasamentului”