Autoliv Lugoj

Victorie spectaculoasă pentru Vulturii Lugoj în deplasare la Pandurii II Târgu Jiu

Cetateanul Lugoj

Echipa de fotbal Vulturii Lugoj, condusă de Cosmin Petruescu, a reușit în această seară, să obțină cea de-a VIII–a victorie consecutivă din returul campionatului în deplasare la Pandurii II Târgu Jiu. De menționat este faptul că pentru echipa gazdă au evoluat și jucători de primă ligă, lucru ce s-a simțit mai ales în prima repriză când gazdele au intrat la vestiare în avantaj scor 1-0.

Inspirația lui Cosmin Petruescu, dăruința și forța jucătorilor care au respectat întocmai indicațiile tehnico-tactice, au făcut ca cea de-a două repriză să le aparțină lugojenilor în totalitate. Aceștia au reușit să marcheze nu mai puțin de 3 goluri, fără să mai primească vreunul. Deși remarcată se face întreaga echipă pentru jocul practicat, ca și marcatori s-au evidențiat Stoichescu, Magdaș și Porcescu, care au adus cea de-a opta victorie consecutivă.

Vulturii Lugoj au obținut un succes important învingând echipa adversă cu scorul de 3-1.

“O victorie meritată și mai ales muncită după aspectul general al jocului. A fost o primă repriză oarecum echilibrată și o repriză a doua care ne-a aparținut în totalitate. Echipa gazdă a beneficiat și de aportul unor jucători din prima ligă, care puteau să facă în orice moment diferența. Vreau sa îi felicit pe băieți pentru felul în care s-au mobilizat și au crezut în șansele lor ”, a declarat Cosmin Petruescu, antrenorul echipei de fotbal Vulturii Lugoj.

Săptămâna viitoare Vulturii vor juca ultimul meci pe teren propriu în compania formației Știința Turceni.