Autoliv Lugoj

[VIDEO] Cătinaș și-a ghilotinat adversarul în primul minut al primului meci din MMA

Business Strategist

Cel mai titrat kick-boxer lugojean, Raul „Iron” Cătinaș și-a doborât fără drept de apel adversarul din primul meci pe care sportivul l-a desfășurat în Mixed Martial Arts. Cătinaș a luptat într-o sală din Torino pe 12 decembrie, în fața a mii de spectatori, reușind să își adjudece victoria după doar 50 de secunde de luptă.

Adversarul lui Cătinaș a fost Janusz Dylewski, un polonez cu experiență în artele marțiale mixe. Din clipul care a surprins scurta bătălie între cei doi, se vede cum Cătinaș își ghilotinează la propriu adversarul, de două ori în mai puțin de un minut, arbitrul oprind meciul și declarându-l învingător pe lugojean după ce adversarul acestuia a rămas fără aer.

În gala de sâmbătă au mai concurat și Cătălin Moroșanu, care și-a pus la pământ adversarul, pe Maurice Jackson din primul pumn, Bogdan Stoica, care la fel și-a făcut KO adversarul în runda a treia, Ionuț Păscuț, Bogdan Năstase, Alexandru Negrea, Amansio Paraschiv, care și-au adjudecat victoriile și Cristina Stanciu, care a terminat meciul la egalitate cu adversara sa.

Clic pentru a adăuga un comentariu

Lasă un răspuns

Lugojenii sunt aşteptaţi să le susţină pe fetele de la CSM, în meciul cu Dinamo Bucureşti

Cetateanul17 martie 2017

Voleibalistele au şanse mari să câştige ultimul meci înainte de play-off. Lugojenii, aşteptaţi să încurajeze echipa!

Daniel Groza9 martie 2017

Directorul şcolii sportive din Lugoj, lovit cu pumnul de către un coleg! Profesorul acuzat nu recunoaşte incidentul

Daniel Groza2 martie 2017

Un nou turneu de fotbal cu scop caritabil a reunit la Lugoj patru echipe, printre care şi Liga Studenţilor Facultăţii de Mecanică din Timişoara

Alina Damian27 februarie 2017

Voleibalistele lugojene au obţinut un punct în Moldova. Penicilina Iaşi- CSM Lugoj 3-2

După victoria importantă de pe teren propriu contra celor de la SCM Piteşti, voleibalistele de la CSM Lugoj caută un nou succes în Moldova

Alina Damian22 februarie 2017

Echipa de tenis de masă a Şcolii Eftimie Murgu va reprezenta judeţul Timiş la Olimpiada Gimnaziilor

Denis Berciu, medaliat cu argint la Campionatul Naţional. Sportivul a fost selectat pentru Europene